9.5
★★★★★
★★★★★

‘We kunnen terugkijken op een periode die ons veel gebracht heeft’

Ruim een jaar in de #coronacrisis. Nico, eigenaar en projectmanager bij Webwijs, blikt terug op de afgelopen tijd. Een tijd die ons als Webwijs veel heeft gebracht.

Ruim een jaar in de Coronacrisis

Het eerste wat we gaan doen – zodra het met goed fatsoen kan – is een personeelsfeest organiseren. Niet omdat we zo om een borrel verlegen zitten, nee. Dit gaan we doen omdat ons team het hart van ons bedrijf is. Zonder team geen Webwijs. Natuurlijk spreken we elkaar vaak genoeg. Tijdens het blokje om rond de lunch, of een slechte grap bij het koffieapparaat. Toch leer je elkaar tijdens een feestje weer heel anders kennen. Het versterkt de relaties van collega’s onderling, je hebt het even over andere dingen. Dat is voor ons belangrijk. Dat hebben we ook echt gemist, dit afgelopen jaar.

In april bijvoorbeeld, toen Webwijs haar achtste verjaardag vierde. Boyd en ik wilden dit niet stilletjes voorbij laten gaan – we zijn trots op Webwijs! Maar we hoeven je niet uit te leggen dat een uitbundig feest geven terwijl de intensive cares van ons land overbevolkt zijn niet echt tot de opties behoorde. Daarom vierden we het bescheiden en op 1,5 meter afstand. Met een klein hapje, klein drankje en een speech van formaat. Zo konden we toch even als team samen zijn – maar het was niet hetzelfde. Niet hetzelfde als de talloze feestjes die we in de voorgaande jaren met elkaar hebben gevierd. Het voelde ingewikkeld. Ik denk dat veel mensen het met me eens zijn als ik zeg dat ik vooral de vanzelfsprekendheid van vroeger mis. De spontaniteit.

webwijs 8 jaar

Vanzelfsprekend

Gelukkig zijn er ook genoeg dingen die nog wel als vanouds vanzelfsprekend waren. Zo hebben we ons geen moment zorgen hoeven maken over onze webbouw trajecten: Joris, Gerwin en Mark hebben zich niet hoeven vervelen. Het afgelopen jaar stonden onze klanten – zoals altijd – op nummer één. Ook tijdens de eerste coronagolf, toen sommige van onze klanten werden overspoeld met onzekerheid. Onzekerheid over de toekomst, hun bedrijf. Of ze de factuur voor onze werkzaamheden wel zouden kunnen betalen. Dat online tijdens deze crisis belangrijker zou zijn dan ooit tevoren, stond als een paal boven water. Ik ben er trots op dat we samen met al onze klanten hebben gewerkt aan de toekomst. Dat we konden meedenken met onze klanten en dat we een partner voor ze waren – en zijn. Dat is wat we het liefste doen. Zoek je een partij die alleen de uitvoering doet? Dan zijn wij geen goede match.

Minder vanzelfsprekend werd het werken op kantoor. Tot maart 2020 was het een drukste van jewelste op ons kantoor in Heerenveen. Soms wat te druk. Collega’s die druk aan het overleggen zijn, de vaste telefoon die over gaat, de smartphone in je broekzak die met bliepjes laat weten dat er nieuwe berichten zijn. Oordopjes of een noice cancelling koptelefoon waren noodzakelijk om met volle focus aan de bak te kunnen. Tot die persconferentie in maart. Na de woorden van Mark Rutte (“Blijf thuis!”) veranderde ons kantoor aan de Burgermeester Falkenaweg in een oase van rust. Het was stil. Te stil als je het mij vraagt. Om eerlijk te zijn vonden we het nogal wat – ons team naar huis sturen om aan hun keukentafel te gaan zitten werken. Hoe zou dat gaan? Lukt het ze om productief te blijven? Hoe onderhouden we het contact?

7 jaar webwijs

Gemis

Thuis werken is zo slecht nog niet. Dat mijn kinderen die periode ook thuis waren, maakte het wel wat lastiger. Doordat mijn kinderen overdag aandacht nodig hadden – ze kunnen veel, maar zichzelf leren rekenen is daar geen onderdeel van – bracht ik veel avonduren werkend door. De scheiding tussen privé en zakelijk verdween langzaam. Ik merkte ook aan onze medewerkers dat ze het moeilijk hadden. Zeker de collega’s zonder partner: alleen is ook maar zo alleen. Toch valt er ook genoeg positiefs te zeggen over thuis werken. Die koptelefoon heb je niet meer nodig, alleen aan de keukentafel kan het makkelijker zijn om je focus te vinden. Nee, thuis werken is zo slecht nog niet. Maar ik heb liever iets te kiezen. Daarom werken we bij Webwijs nu in een hybride vorm. Een deel van de tijd werken we thuis en een deel op kantoor. Zo combineren we het beste van twee werelden. Focus én het sociale contact dat maakt dat wij vinden dat we de beste baan ter wereld hebben.

We kunnen terugkijken op een periode die ons veel gebracht heeft. Dat klinkt misschien gek – toch is het zo. Samen met ons team hebben we het beste van een moeilijke situatie gemaakt. Daar mogen we best trots op zijn.

nico de jong

Delen?

Meer informatie over dit onderwerp? Nico maakt je volledig webwijs. Keertje afspreken?

Neem contact op

Mogen we jou ook webwijs maken? We zitten vol frisse ideeën waar we jou graag verder mee helpen.

Daag ons uit
Nico